Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

OK

Lodě a čluny | KWS

 

Prodejna / eshop » Poradenství » Vodáctví » Lodě a čluny » Lodě a čluny

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy KWS

Lodě a čluny

Na našem trhu je v dnešní době k dispozici široká nabídka lodí a člunů lišících se cenou, použitým materiálem a účelem, pro který se lépe hodí.

Jak se tedy při výběru orientovat?
Při koupi plavidla si v první řadě musíme ujasnit, za jakým účelem plavidlo kupujeme. Můžeme plavidlo vybírat podle toho, jestli ho chceme na řeku, jezero, rybník či moře.
 
Nafukovací čluny
Tyto plavidla jsou ideální na stojaté hladiny rybníků, jezer, přehradních nádrží, či pro rekreaci u moře. Čluny se mohou lišit velikostí, nosností, kvalitou zpracování a samozřejmě také cenou. V závislosti na těchto faktorech tak můžeme vybrat vhodný člun jak pro děti, tak i pro náročné rybáře.
Výhodou nafukovacích člunů je nízká pořizovací cena, sbalitelnost pro snadný transport, nízká váha, velká nosnost, jednoduchá skladovatelnost a drobné opravy zvládne i sám uživatel.
 
Jako příklad všestranného nafukovacího člunu může sloužit Sevylor Supercaravelle XR86GTX.
 
Raft
Další obdobou nafukovacího člunu je tzv. raft. Používá se pro splouvání řek a těžších vodních toků, používá se pro ně také termín „divoká voda“. Raft je finančně náročnější na pořízení než klasický člun, ale má úžasnou stabilitu, snadnou ovladatelnost, odolné materiály proti poškození a dobrou životnost.
 
Kánoe a kajak 
Pro plavbu po řece s různou intenzitou proudu, či putování po jezerech a přehradách obvykle volíme mezi kánoí a kajakem.
Kajak je plavidlo pro 1 nebo 2 osoby, řídí se oboustranným kajakářským pádlem, je rychlé a obratné. V kajacích je mnoho typů, na řeky, divokou vodu, jezera a moře.
Kánoe je zpravidla plavidlo pro 2 osoby, která se řídí jednostrannými kanoistickými pádly. Kanoe je stabilní loď s dobrou obratností, díky tvaru jsou to i rychlá plavidla.
 
Na trhu jsou dnes dostupné lodě nafukovací, plastové a laminátové, přičemž každá z kategorií má své výhody i nevýhody.
Laminátové lodě jsou lehké, dobře se ovládají, mají nižší pořizovací cenu, bývají však náchylnější k poškození. Výhodou v tomto směru je, že se dají poměrně snadno opravit.
Plastové lodě jsou mnohonásobně odolnější a také mají dlouhou životnost. Jsou těžší, pořizovací cena je vyšší oproti laminátovým a jejich oprava vyžaduje odbornou péči.
 
Příkladem typické turistické kánoe je loď Vydra určená pro širokou vodáckou veřejnost. Vydra se vyrábí jak v plastové tak i v laminátové verzi.
 
Nafukovací lodě mají nespornou výhodu v nízké hmotnosti, dobré skladnosti, bývají velice odolné a na vodě stabilní. Obvykle jsou pomalejší než lodě pevné.
 
 
Pokud si nebudete při výběru člunu nebo lodě jistí, nechte si poradit přímo od našeho proškoleného personálu v prodejně KWS v Českých Budějovicích.

Nafukovací lodě a čluny na našem e-shopu
 
 

KWS sports CZ s.r.o.,

Lidická 1277/252, 370 07

České Budějovice

Kontaktujte nás

kws@kws-sport.cz

CHCIWWWSTRANKY.CZ