Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

OK

Kurzy, semináře a přednášky nejen pro jachtaře | KWS

 

Kapitánské kurzy / plavby » Semináře » Kurzy, semináře a přednášky nejen pro jachtaře

Plánované akce

Kalendář akcí

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy KWS

Kurzy, semináře a přednášky nejen pro jachtaře

 

Zdravověda na lodi

Zdravověda na lodi


Plavba na lodi je především o zážitcích, o těch dobrých zážitcích. Může se však stát, že se něco pokazí. A v tu chvíli je dobré vědět, kdy na lodi volat doktora a co dělat, když je doktor daleko. To vše se dozvíte na naší přednášce nazvané Zdravověda na lodi. 
Dozvíte se jak si poradit s úrazem či nemocí v podmínkách, které na lodi nejsou zrovna ideální. Provést odborné vyšetření a následnou pomoc v nemocnici je jedna věc, ale na otevřeném moři, houpajících vlnách, kdy se jachtař velmi rychle stane lékařem-amatérem ať chce či nechce, je druhá věc. 

Více informací

 

Trimování plachet

Trimování plachet


Základní otázka na plachetnici - jak nastavit plachty na vítr? Pojďme si nejprve říct, proč plachta není letecké křídlo a jak tedy plachta skutečně funguje. Opravme některé chybné závěry při manipulaci s plachtou, které vychází ze záměny: plachta – letecké křídlo. Udělejme si pořádek v tom velkém množství pokynů co s plachtou dělat, když … Nebo lépe, porozumějme tomu, co se vlastně děje a jak upravit plachtu, jestli vytáhnout nebo refovat? A co dělat když například udeří vlny? 

Více informací
Kurz na vysílačku

Kurz na vysílačku


Od 1. 9. 2019 je v platnosti nová vyhláška č. 120/2019 Sb., která definuje nové rozdělení průkazů radiotelefonisty. Naše akreditované školicí středisko je vybaveno moderními lodními radiostanicemi, na kterých si vyzkoušíte různé druhy volání: tísňové, pilnostní, bezpečnostní a také volání do přístavu či volání doktora. Na kurzu na vysílačky se tak naučíte nejen teorii na zkoušky, ale také jak zacházet s vysílačkou a jak správně a bez zábran komunikovat na lodi.

 
Více informací
Meteorologie

Meteorologie


Do popředí vystupuje otázka, jak hluboko do tohoto krásného vědního oboru by měl skipper proniknout. Najít odpovědi na jachtařské dotazy, metodiku, učební osnovu pro ten který stupeň meteorologického poznání není vůbec lehké.
A právě o to se s kapitánem Ing. Pavlem Burkertem v čele jachtařské meteorologie snažíme. Jedno je však jisté: jachtař má být uživatel meteorologie, nikoliv profesor na univerzitě. Každá myšlenka musí směřovat k lodi. Na ty ostatní kolem není čas ani prostor, i když jsou často velmi zajímavé. 

Více informací
Nehody na moři

Co nedělat na moři


Už jste se někdy dostali do situace, kdy jste podcenili počasí, zakotvili v zátoce anebo se vyvázali na bójku a měli jste pocit, že je vše v pořádku? O půlnoci jste se museli za dramatických situací převazovat anebo nezbylo než zvednout kotvu a vyrazit do tmavé noci na otevřené moře? Nebo vám vypověděl motor a vy jste byli hodně blízko skalnatého pobřeží? To vše jsou situace, kdy není moc daleko do ztroskotání. Přijďte se s námi podělit o tyto situace a společně formulovat závěry, které nám umožní těmto situacím předejít. Na přednášce se rozebírají nehody, které se skutečně staly a díky tomuto rozboru se snažíme zabránit dalším podobným nehodám. 

Více informací
Astronomická navigace

Astronomická navigace


Astronavigace je nádherná metoda, jak určit svou polohu, když není vidět pevnina. Patří mezi tradiční určování polohy pomocí slunce, měsíce a hvězd, která byla doménou hrstky vybraných námořníků, kteří ji ovládali. Dnes je tato metoda ve stínu GPS, ovšem základy astronavigace by měl znát každý jachtař.
V případě ztráty GPS kvůli poruše nám tato metoda může doslova zachránit holý život. Na konci semináře budete umět změřit výšku slunce, spočítat svoji polohu a následně ji vynést do mapy. 

Více informací
 
 

KWS sports CZ s.r.o.,

Lidická 1277/252, 370 07

České Budějovice

Kontaktujte nás

kws@kws-sport.cz

CHCIWWWSTRANKY.CZ