Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

OK

Tisková zpráva BAVARIA YACHTBAU GMBH 24/04/18 | KWS

 

Prodej lodí / servis » Články » Tisková zpráva bavaria yachtbau gmbh » Tisková zpráva BAVARIA YACHTBAU GMBH 24/04/18

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy KWS

Kurzy VMP

Kurz Vůdce malého plavidla

Tisková zpráva BAVARIA YACHTBAU GMBH 24/04/18

 

Zřízena samospráva – výroba a dodací termíny pokračují standardně

 

  • samospráva znamená: výkonné vedení má plnou pravomoc
  • mzdy a platy budou zajištěny do června 2018 za pomoci kompenzace insolvence
  • odborník na restrukturalizaci Dr. Tobias Brinkmann ze společnosti Brinkmann & Partner se stane členem výkonného vedení
  • cílem procesu je implementace řešení pro investory

Na základě žádosti Bavaria Yachtbau GmbH nařídil včera okresní soud ve Würzburgu ustanovit ve společnosti provizorní samosprávu. Dr. Hubert Ampferl z právnické firmy Dr. Beck & Partner byl jmenován dočasným správcem.

Provoz loděnice bude bezproblémově pokračovat po několik dalších měsíců. Období dodacích termínů je nyní v plném proudu, a je tedy možné v následujících měsících zpracovávat velké resty v souvislosti s objednávkami. “V současné situaci budeme nadále pokračovat v zajišťování obvyklé vysoké kvality našich výrobků,” říká ředitel provozu Erik Appel. Stávající výkonné vedení bylo rozšířeno o Dr. Tobiase Brinkmanna, právního specialistu na insolvenci a partnera v národní právnické firmě Brinkmann & Partner, který má bohaté zkušenosti s reorganizací loděnic. Bývalý výkonný ředitel, Lutz Henkel, opustil výkonné vedení společnosti minulý týden.

Nejvyšší prioritou nyní je najít investora. “Máme mnohaleté zkušenosti ve výrobě lodí vysoké kvality a jsme průmysloví lídři v technologii v mnoha oblastech,” říká Appel. Na pozadí dobrého umístění na trhu se společnost snaží oslovit jak strategické, tak i finanční investory. Tento postup je určen k tomu, aby všechny operace a činnosti fungovaly na pevné finanční úrovni.

První provozní restrukturalizační krok, jakým bylo představení jasných organizačních struktur ve výrobě, byl již implementován. Tyto aktivity budou důsledně pokračovat i nadále.

Společnost Bavaria Yachtbau GmbH byla založena v r. 1978 a patří mezi špičky na evropském trhu ve výrobě lodí. Výplaty mezd zaměstnancům budou pro měsíce duben až červen 2018 zajištěny insolvenční kompenzací. 600 zaměstnanců společnosti bylo o této skutečnosti detailně informováno.

Žádost o insolvenci se týká pouze společnosti Bavaria Yachtbau GmbH. Francouzská dceřinná společnost Bavaria Catamarans SAS v Rochefortu pokračuje ve standardním provozu.

Giebelstadt, 24. 4. 2018

 

O BAVARIA YACHTS

Společnost Bavaria Yachtbau GmbH byla založena v r. 1978 v Giebelstadtu poblíž německého Würzburgu. BAVARIA YACHTS je jednou z největších loděnic v Evropě. V Giebelstadtu společnost provozuje čtyři výrobní linky, každou o délce 125 m, má vlastní tesařskou dílnu pro kompletní výbavu lodí a dvě haly pro výrobu trupů a palub. BAVARIA YACHTS zaměstnává okolo 600 osob. 

www.bavariayachts.com

 

O Brinkmann & Partner

Společnost Brinkmann & Partner byla založena v Hamburgu v r. 1980 a v současné době provozuje 30 kanceláří po celém Německu. Společnost zaměstnává cca 300 zaměstnanců, včetně 100 právníků, certifikovaných účetních a daňových poradců. Díky svému podnikatelsky orientovanému konzultačnímu přístupu získala společnost Brinkmann & Partner pověst lídra v restrukturalizaci společností a je jednou z největších německých právnických firem se specializací na insolvenci s více než 20 insolvenčními odborníky. 

www.brinkmann-partner.de

 
 

KWS sports CZ s.r.o.,

Lidická 1277/252, 370 07

České Budějovice

Kontaktujte nás

kws@kws-sport.cz

CHCIWWWSTRANKY.CZ