Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

OK

Nový investor BAVARIA YACHTBAU - tisková zpráva | KWS

 

Prodej lodí / servis » Články » Nový investor bavaria yachtbau » Nový investor BAVARIA YACHTBAU - tisková zpráva

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy KWS

Kurzy VMP

Kurz Vůdce malého plavidla

Nový investor BAVARIA YACHTBAU - tisková zpráva

 

Vážení partneři BAVARIA YACHTS,
je nám velkou ctí oznámit, že společnost BAVARIA YACHTS má od 15.9.2018 nového investora.
Společnost CMP Capital Management-Partners GmbH převezme činnost loděnice BAVARIA YACHTS v Giebelstadtu, stejně jako činnost její dceřinné společnosti BAVARIA CATAMARANS ve Francii společně se všemi zaměstnanci. 

Budoucnost Bavaria Yachtbau zajištěna

  • Soukromý akciový fond doporučený německou investiční společností CMP Capital Management-Partners bude pokračovat v činnosti Bavaria Yachtbau GmbH.  
  • Akvizice se týká také dceřiinné společnosti Bavaria Catamarans SAS 
  • Všech 800 zaměstnanců pracujících v německém Giebelstadtu a francouzském Rochefortu přejde pod nového majitele. 

Soukromý akciový fond doporučený berlínskou investiční společností CMP Capital Management-Partners převezme veškeré obchodní aktivity společnosti Bavaria Yachtbau GmbH a bude pokračovat v jejím provozu. Získá také celý podíl v její francouzské dceřinné společnosti Bavaria Catamarans SAS. Všech 550 zaměstnanců BAVARIA YACHTS v Giebelstadtu a 250 zaměstnanců BAVARIA CATAMARANS v Rochefortu přejde pod nového majitele. Příslušná kupní smlouva mezi vedením Bavaria Yachtbau GmbH and CMP byla uzavřena a notářsky ověřena dne 15.9.2018.Výbor věřitelů udělil svůj souhlas, stejně jako správce Bavaria Yachtbau GmbH, Dr. Hubert Ampferl. Prodej bude ukončen po provedení kontroly fúze ze strany německého federálního kartelového úřadu, což se očekává v průběhu několika týdnů. Strany se dohodli, že nebudou zveřejňovat kupní cenu. 

CMP Capital Management-Partners je německá investiční společnost, která se specializuje na akvizice společností nacházejících se v tísni v Německu, Rakousku a Švýcarsku již od svého založení r. 2000. Soukromé akciové fondy CMP jsou doporučovány berlínskou CMP Capital Management-Partners. S investicí do společnosti převezmou zaměstnanci CMP na místě odpovědnost vedení provozu. V případě Bavarie, Dr. Ralph Kudla, odborník na restrukturalizaci a partner v CMP, se stane členem představenstva.  

Kai Brandes, výkonný ředitel CMP Capital Management-Partners, vysvětluje: "Jsme přesvědčeni o globálním tržním potenciálu Bavarie a budeme tuto společnost udržitelně rozvíjet. Restrukturalizační opatření budou zaměřeny na opětovné získání podílu na trhu a optimalizaci výrobních nákladů.” 

Expert na restrukturalizaci Dr. Tobias Brinkmann, výkonný ředitel Bavaria Yachtbau po dobu insolvence od dubna 2018 uvádí: "Bavaria je výjimečnou společností se silným jménem, přesvědčivými produkty a vysoce specializovaným týmem. Jsme potěšeni, že jsme našli dobře známého a zkušeného kupce v CMP, jenž povede společnost Bavaria v budoucnu. Celé vedení by chtělo poděkovat našim zaměstnancům, dealerům, zákazníkům i dodavatelům. Oni všichni podpořili Bavaria Yachtbau během procesu insolvence. Fakt, že Bavaria byla schopna úspěšně vyrobit a doručit 220 lodí, ukazuje na oddanost a spolehlivost našeho personálu.“

V Giebelstadtu / Rochefortu 15. 9. 2018

 
 

KWS sports CZ s.r.o.,

Lidická 1277/252, 370 07

České Budějovice

Kontaktujte nás

kws@kws-sport.cz

CHCIWWWSTRANKY.CZ