Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

OK

Minicomp Brno 2016 | KWS

 

Potápění » Články » Minicomp brno 2016 » Minicomp Brno 2016

Plánované akce

KWS Diving - plánované akce

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy KWS

Kurz OWD


Minicomp Brno 2016

Konečně pro vás máme připravený rozhovor s Radkem Dvořákem, který se účastnil freedivingového klání Freediving MiniComp Brno. Určitě má za sebou nové zkušenosti a zážitky, o které se s námi chce podělit.


 

 Rozhovor s Radkem Dvořákem z freedivingového klání Freediving MiniComp

 1. Ahoj Radku jaký jsi shledal rozdíl mezi závody na pražském Apneaman Static Challange a touto akcí? Jaký typ závodu ti vyhovoval více?
 2. Ahoj všem. Mezi těmito dvěma akcemi byl velmi zásadní rozdíl v celkovém pojetí soutěže. Zatímco dobrodružnější Praha byla trošku anarchie, zde bylo vše naplánováno na sekundu přesně. Každý závodník věděl, kdy jde na řadu a to opravdu s maximální přesností. To mi vyhovovalo, protože vím přesně, jak dlouho mi trvá strečink před pokusem a jak dlouho se potřebuji rozdýchat. Byla jednoduše radost tvořit součást toho fungujícího systému.

 3. Změnil jsi nějakým zásadním způsobem přípravu oproti soutěži v Praze?
 4. Vím, že prvně jsem změnu neavizoval, ale nakonec jsem se k jedné uchýlil. Chtěl jsem vyzkoušet taktiku přípravy pomocí tréninku dosažených časů na suchu bez kontrakcí v kombinaci s tréninkem zaměřeným na co nejdelší výdrž kontrakcí. Domníval jsem se, že podle toho lze svůj závodní čas celkem přesně odhadnout. Jinak stravu, abstinenci a sport jsem zachoval v rámci přípravy stejný jako na Apnemana Static Challenge.

 5. U statiky jsi byl nakonec diskvalifikován. Co se stalo?
 6. Bohužel moje teorie přípravy nebyla tak přesná, jak jsem si myslel. Měl jsem v plánu útočit na čas svého osobního rekordu, tedy 6:26. Podle mých výpočtů to bylo reálné. Ponor probíhal v maximální pohodě. Kontrakce přišly zhruba ve 4:40, což bylo podle plánu. Už chybělo jen vydržet 2 minuty kontrakcí a byl by na světě můj osobní rekord, ale bohužel jsem při vynoření nezvládl protokol a byl jsem diskvalifikován. Kdybych se vynořil zhruba o 5 – 10 sekund dříve, jednalo by se o platný pokus s časem 5:47. Podcenil jsem přípravu v bazénu.

 7. Dynamika ti už vyšla. Uplaval jsi 66 m. Byl jsi s tímto výsledkem spokojený?
 8. Měl jsem v plánu opět útočit na daleko vyšší výsledek, ale vzhledem k mému výpadku při statice jsem nechtěl nic riskovat. Pokus jsem si nesmírně užil. Spolu se safety diverem jsme prohodili po výkonu pár vtipů a byla pohoda. Výsledek nebyl až tak důležitý. Vzhledem k minimální přípravě jsem si to chtěl opravdu jen vyzkoušet a to se povedlo.

 9. Jak na Tebe působila atmosféra závodu?
 10. S přítelkyní Helčou jsme si akci fantasticky užili! Teda kromě menší krize při statice, kdy jsem Helču lehce postrašil. Při závodech nikdo nestresoval, nikdo nepodával protesty, zkrátka bylo všechno v pohodě. Po závodech jsme byli posedět v kabaretu Špaček, kde jsme si zajímavě popovídali právě s Mateuszem Malinou a dalšími závodníky. Další průběh v klubu Cubana je už nezajímavý a nebudu vás tím zatěžovat. :-)

 11. Co říkáš na výkony ostatních? Kdo tě zaujal na soutěži nejvíce?
 12. Padlo pár zajímavých výsledků. Národní rekord ve statice (STA) 9:05, který tam poslal Martin Valenta (rekord už ale posunul Martin v polském Rybniku na 9:14). Barbora Ivanská zvládla národní rekord v dynamické disciplíně bez ploutví DNF a posunula tak svůj 8 let starý národní rekord o 1 metr na magických 137 metrů. I tento výsledek však neměl dlouhého trvání. Překonala jej Alena Konečná hned týden na to a stanovila novou hranici na 146 metrů! Opravdu hodně mě ale zaujal styl plavání s mono ploutví Michala Švadlenky. Bazénem proletěl jak násada od krumpáče. Sice to nebyla taková dálka ale styl má Michal opravu fantastický! No kde jinde tohle všechno člověk uvidí na vlastní oči.

 13. Co dál plánuješ ve freedivingu na rok 2017?
 14. Především bych se rád vyvaroval diskvalifikací na závodech. Musím se také zaměřit víc na dynamiku. Tam mám hodně co zlepšovat. Pokud by to bylo v mých silách a cítil bych se na to, rád bych reprezentoval náš klub KWS na MČR ve freedivingu 2017. Už jen samotná účast na akci by byla parádním zážitkem! Jinak pořád stále platí, že si chceme potápění užívat v pohodě s Helčou. Máme v plánu freedivingovou plachetnici v Chorvatsku a takovou menší tour po rakouských jezerech. Chceme si oba tento sport prostě užívat. Doporučujeme vyzkoušet. Mějte se všichni krásně a freedivingu zdar!

Radkovi děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu dalších úspěchů a zážitků ze světa freedivingu!

 
 

KWS sports CZ s.r.o.,

Lidická 1277/252, 370 07

České Budějovice

Kontaktujte nás

kws@kws-sport.cz

CHCIWWWSTRANKY.CZ