Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

OK

Kurz Stress & Rescue - rozhovor s absolventem kurzu Martinem Švadlenou | KWS

 

Potápění » Články » Kurz stress & rescue » Kurz Stress & Rescue - rozhovor s absolventem kurzu Martinem Švadlenou

Plánované akce

KWS Diving - plánované akce

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy KWS

Kurz OWD


Kurz Stress & Rescue - rozhovor s absolventem kurzu Martinem Švadlenou

 

ssi_stress and rescue

Ahoj Martine, potápíš se už řadu let. Co tě přimělo absolvovat kurz Stress & Rescue?

Myslím, že každý by si měl čas od času vyzkoušet nestandardní situace pod vodou a na hladině. Pokud chodíme pod vodu připraveni tak se nám nikdy nic nepřihodí, ale jednou to může přijít a jediné východisko bude správně zareagovat.

Co na tebe instruktor chystal pod vodou za překvapení? Probíhala výuka klasickou formou, kdy ti instruktor předvede cvik a ty ho co nejlépe opakuješ?

Instruktor samozřejmě cviky předvádí, ale zároveň se chová jako „škoditel“. Takže vytváří náhlé nepřipravené situace, sundá ti masku, ukradne ploutev, kopne nebo mu náhle dojde vzduch. Potřebuje tě dostat do stresových situací. Výsledkem je tyto situace správně zvládnout. V kurzu se řeší poruchy výstroje, záchrana a pomoc buddymu. Pod vodou může být také tajný „škoditel“ o kterém vůbec nevíš a to je teprve sranda.

Vidíš tento způsob výuky jako efektivní, a hlavně zábavný?

Mě celá výuka a hlavně praxe velmi bavila, dokonce se těším na další pondělí, až mi Michal ukradne masku.

Druhý den ráno po ponoru jsem tě potkal. Kurz jsi velice chválil a říkal jsi, že pocity stále vstřebáváš. Mohl bys nám je alespoň částečně popsat?

Já jsem opravdu nadšený, takový trénink by se měl opakovat, aby člověk získal jistotu a cviky prováděl správně. Líbilo se mi akční provedení, člověk se rozhodně nenudí.

Pro koho je vlastně tento kurz vhodný?

Myslím, že je to nejplatnější a nejnabitější způsob tréninku dovedností při potápění. Takže bych ho doporučil všem. V rámci AOWD si ho může každý zvolit jako specializaci, ale takový trénink by měl absolvovat každý. Pak budeme všichni pod vodou působit jistěji. Vím, že kluci dělají i ochutnávku v podobě Scuba Skills Update – Stress and Rescue kurzu. To bych pro začátek doporučil určitě.

Martine, moc díky za tvůj čas a doufám, že se taky někdy sejdeme na kurzu freedivingu.
Přeju hodně úspěšných ponorů!

Za tým KWS
Radek Dvořák a Martin Švadlena

 
 

KWS sports CZ s.r.o.,

Lidická 1277/252, 370 07

České Budějovice

Kontaktujte nás

kws@kws-sport.cz

CHCIWWWSTRANKY.CZ