Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

OK

Lipno Marathon 2017 | KWS

 

Pronájem lodí » Články » Lipno marathon 2017 » Lipno Marathon 2017

Plánované akce

Kalendář akcí

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy KWS

Kurzy VMP

Kurz Vůdce malého plavidla

Lipno Marathon 2017

První červnovou sobotu se konal na Lipenském jezeře již 17. ročník tradičního závodu plachetnic různých kategorií. Zakladateli závodu jsou David Křížek a Karel Luksch, pořádajícím klubem je YC Lipno nad Vltavou. KWS byla stejně jako v minulých letech generálním partnerem tohoto závodu.

Lipno Marathon 2017    Lipno Marathon 2017    Lipno Marathon 2017 

Lipno Marathon 2017    Lipno Marathon 2017    Lipno Marathon 2017
  

  Lipno Marathon 2017

Počasí bylo letní slunečné, bohužel však s větrem to bylo horší, dokonce asi nejhorší v celé historii regaty. I s takovými podmínkami se však závodníci museli vypořádat. Využívali tak především slabých poryvů, které je posouvaly vždy o několik desítek či stovek metrů dál k cíli. Slabý vítr nahrával především rychlým sportsboatům oproti klasickým kajutovým plachetnicím. Otočná bóje byla nakonec umístěna u Dolní Vltavice, tedy blíže nežli obvykle, přesto byl čas těch nejrychlejších lodí kolem 5 hodin. 

Z vítězství se nakonec radoval Jaroslav Sochor se svojí kosatnicí na lodi Abracadabra a odsunul na druhé místo tým plachetnice HEBE IV Zdeňka Sünderhaufa. Na třetím místě skončil další sportsboat pod vedením Zdeňka Kacálka. První katamarán třídy Tornádo posádky bratří Pavlišových se letos umístil celkově až na pátém místě, svojí třídu však vyhráli.

O doprovodný program se postarali závodníci lodních tříd RS500 a RS Aero. Byla zde možnost vyzkoušet si veslování s olympijským medailistou Václavem Chalupou nebo paddleboardový závod KWS.

 

Lipno Marathon 2017 - 45 lodí

Absolutní pořadí:

CZE 6 - Jaroslav Sochor

CZE 830 - Zdeněk Sünderhauf

CZE 13 - Zdeněk Kacálek

 

Do 22 stop:

CZE 455 - Petr Čermák

CZE 266 - Jiří Zelinka

CZE 22 - Láďa Vastl

 

Catamaran:

CZE 52 - Z. Pavliš / J. Pavliš

CZE 686 - D. Křížek / J. Svoboda

CZE 68 - M. Falta / T. Vastl

 

 
 

KWS sports CZ s.r.o.,

Lidická 1277/252, 370 07

České Budějovice

Kontaktujte nás

kws@kws-sport.cz

CHCIWWWSTRANKY.CZ