Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

OK

Chorvatsko z paluby | KWS

 

Pronájem lodí » Články » Chorvatsko z paluby » Chorvatsko z paluby

Plánované akce

Kalendář akcí

Akční nabídka BAVARIA

Akční nabídka BAVARIA

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy KWS

Kurzy VMP

Kurz Vůdce malého plavidla

Chorvatsko z paluby

Kapitánské zkoušky vůdce malého plavidla (VMP) pořádané ověřenými odborníky z KWS - splněno. Mám nyní za úkol prozkoumat lokality kolem Splitu. Ihned mě napadají výlety na ostrovy Brač a Šolta. Chvíli mi to trvalo, ale rozhodl jsem se pro okruh kolem Brače se zastávkami kde jinde než na Zlatnem Ratu, světoznámém písečném výběžku, a na cestě zpět v Supetaru, v hlavním městě ostrova.

Chorvatsko z paluby motorového člunu Bella 630 RC
Chorvatsko z paluby motorového člunu Bella 630 RC

Chorvatsko z paluby motorového člunu Bella 630 RC

Chorvatsko z paluby motorového člunu Bella 630 RC

 Chorvatsko z paluby motorového člunu Bella 630 RC

Co mám ale vlastně k dispozici za stroje? Flotila firmy Kuboušek Water Sports je určitě zajímavá. Mohu si vybrat mezi Flipperem 640 DC nebo Bellou 630 RC. Rozhoduji se pro velmi sympaticky vyhlížející motorový člun Bella. Flipper má sportovnější vzhled a je evidentně stavěný i pro agresivnější způsob jízdy. Já požadoval klid a pohodu, která z Belly prostě vyzařuje. Dalo by se říct, že šlo o lásku na první pohled. Bylo rozhodnuto. Zítra ráno vyplouvám na celodenní plavbu.

Ráno vstávám s lehčí nervozitou a obavami z počasí. Nesměle otevírám okno a vidím moře jako zrcadlo a ani stopa po jakékoliv oblačnosti. Ze stolu shrábnu klíčky od lodi, nasnídám se a s pár zásobami vyrážím vstříc novým zážitkům. Těším se.

Výjezd z maríny vyžaduje určitou zručnost. Odvážu loď z bójí a pomalu couvám. Loď se mi stáčí podle plánu. V momentě, když jsem dostatečně otočený, přehodím motor na jízdu vpřed. S pocitem admirála Nelsona jedu krokem marínou na svém šestimetrovém korábu. Slunce se odráží od naprosto klidné hladiny, kterou pomalu prořezává příď. Místní si mě nevšímají, není to pro ně nic nového, ale já mám sto chutí na všechny mávat, všechny zdravit. Už jen samotný výjezd na volné moře splnil očekávání celého dne.

Jakmile ale vyjedu ven, slyším jakýsi hlas, který mi našeptává, abych zkusil, co na pohled klidná Bella dokáže. Inu proč to nezkusit. Rozhlédnu se. Nikde žádný plavec, loď ani bójka potápěče. V tu chvíli beru na plno za plyn. Loď vypálila a mě zamáčkla do kapitánské sedačky. Motor měl zvuk nějakého automobilového supersportu. Tato neuvěřitelná síla mě vystřelila na Brač a pevninu jsem nechal v mžiku za sebou. Po chvíli jsem ale s respektem zpomalil a rozdýchal tu parádní akceleraci.

Podél Brače vidím osamocené zátoky, všechny projíždím. V některých jsou ukrytá malá městečka. Jedna z nich jsou Bobovišca a Milna. V Milně je i lodní benzínka a příjemně vyhlížející marína s promenádou tak akorát na polední posezení ve stínu slunečníku a pozorování klidného běhu všedního dne místních námořníků.

Vydávám se však dál na jižní stranu ostrova. Počet útulných zátok se zvětšuje. Neodolám a v jedné zakotvím. V naprosté pohodě se povaluji na lodi a pozoruji okolí. Po pár zamyšlených pohledech do dáli jsem periferně zahlédl mihnutí hřbetní ploutve delfína. Asi se mi to zdálo, ale v tom další a další. Okamžitě jsem zvedal kotvy a velmi pomalu jsem se přibližoval delfíní rodince. Když jsem byl na vzdálenost cca 30 metrů, vypnul jsem motor a pozoroval na vlastní oči, jak kolem mé lodi zvědavě krouží. Celé toto divadlo trvalo 45 minut. Delfíní rodinka mi zmizela v momentě, kdy přijížděli další zvědaví námořníci. Jejich volání „MAMA MIA“ by vyplašilo i mě.

Na obeplutí Brače díky tomuto nevšednímu zážitku nemám čas. Vracím se domů. Bella spolehlivě brázdí vody jadranu a s pocitem admirála opět parkuji v domovské maríně. Je vedro, ale mám zamrzlý úsměv. Říkám si, že tohle by měl zažít každý.

 
 

KWS sports CZ s.r.o.,

Lidická 1277/252, 370 07

České Budějovice

Kontaktujte nás

kws@kws-sport.cz

CHCIWWWSTRANKY.CZ